[Storing] Problemen met AFAS Online-mailserver

Issue AFAS Profit Profit AFAS SB SB
11-08-2026 09:33 CEST · 7 uren, 39 minuten, 26 seconden

Update

Opgelost

Het probleem is helemaal opgelost. We draaien weer op de primaire AFAS-Online mailserver. De oorzaak is bekend, en we werken eraan om dit in de toekomst te voorkomen. Omdat de failover naar de secundaire mailserver niet snel genoeg ging, zullen we binnenkort een extra onderhoudsmoment plannen om een verbeterde failover te testen van de AFAS-Online mailserver. Excuus voor het ongemak.

11-08-2026 · 17:11 CEST
Monitoren

We hebben de oplossing doorgevoerd en draaien momenteel op een secundaire AFAS Online-mailserver. We testen deze configuratie en werken ondertussen aan het volledig herstellen van de e-mailverwerking.

Controleer of er e-mails in Profit zijn blijven staan met de status: Fout bij verzenden

  1. Ga naar: Algemeen / Beheer / Bericht / Historie
  2. Filter in het veld ‘Aangemaakt op’ op groter dan 11-08-2026 08:55
  3. Filter in het veld ‘Status e-mail’ op ‘Fout bij verzenden’
  4. Selecteer deze berichten en kies voor ‘Opnieuw verzenden’

Onze excuses voor het ongemak en bedankt voor je geduld.

11-08-2026 · 12:49 CEST
Wordt onderzocht

Helaas zijn er toch enkele onvoorziene problemen waardoor dit langer duurt dan verwacht. We werken samen met onze hostingprovider aan een oplossing met hoge prioriteit. Zodra er meer bekend is, laten we het weten. Excuses voor het ongemak!

11-08-2026 · 12:11 CEST
Wordt onderzocht

De laatste configuratie-instellingen worden momenteel doorgevoerd. Zodra deze zijn afgerond, melden we het probleem af. Controleer daarna of aangeboden e-mails daadwerkelijk zijn verzonden en onderneem waar nodig actie.

11-08-2026 · 11:48 CEST
Wordt onderzocht

We herstellen de mailservers zodat e-mails vanuit AFAS Online weer goed worden verzonden. We verwachten snel meer informatie te kunnen delen.

11-08-2026 · 10:54 CEST
Wordt onderzocht

We hebben de oorzaak vastgesteld en werken samen met onze hostingprovider aan een oplossing. We onderzoeken momenteel de gevolgen van deze oplossing. We delen een nieuwe update zodra er meer informatie is.

11-08-2026 · 10:14 CEST
Issue

Sinds 09:00 vanmorgen ervaren we een probleem met de AFAS Online-mailserver. Hierdoor kunnen e-mails mogelijk niet goed worden verzonden.

Dit heeft onder andere betrekking op:

  • het opvragen of resetten van een nieuw wachtwoord;
  • automatisch gegenereerde mailing vanuit de workflows;
  • bevestigingsmails vanuit AFAS Online.

We onderzoeken de oorzaak en werken aan een oplossing.

11-08-2026 · 09:33 CEST

← Terug